logo.gamebato

دانلود بازی Civilization V برای کامپیوتر

Civilization V یک بازی استرتژیک است که در آن باید کشوری را که می خواهید انتخاب کنید و امپراتور آن شوید. بازی با ایجاد یک شهرک کوچک شروع می شود و پس از برآورده شدن یکی از شرایط پیروزی یا زنده ماندن به پایان می رسد.
امتیاز:
3.9/5
Civilization V یک بازی استرتژیک است که در آن باید کشوری را که می خواهید انتخاب کنید و امپراتور آن شوید. بازی با ایجاد یک شهرک کوچک شروع می شود و پس از برآورده شدن یکی از شرایط پیروزی یا زنده ماندن به پایان می رسد.

Civilization V یک بازی ویدئویی 4X از سری Civilization است که توسط Firaxis Games ساخته شده است. بازی Sid Meier Civilization V  در مورد خلق دنیایی جدید است و در آن باید تمدن و تجارت خود را مدیریت کند. این بازی مانند سایر بازی های استراتژیک است و انجام این بازی به هیچ مهارتی نیاز ندارد و تنها نیاز به یک ذهن کاملاً اختصاصی برای برنامه ریزی و تفکر در مورد منابع دارد. شما باید یک تمدن را مدیریت کنید. این بازی یک بازی استراتژیک مبتنی بر نوبت است که در آن باید کشوری را که می خواهید انتخاب کنید و امپراتور آن شوید. هر بازیکن نماینده و رهبر یک کشور یا گروه قومی خاص (“تمدن”) است و باید آن را برای هزاران سال هدایت کند. بازی با ایجاد یک شهرک کوچک شروع می شود و پس از برآورده شدن یکی از شرایط پیروزی یا زنده ماندن به پایان می رسد. در این مرحله تمدن بسته به عوامل مختلف مانند جمعیت و زمین، پیروزی پیشرفت تکنولوژی و توسعه فرهنگی امتیازات مختلفی دارد.

در طول بازی بازیکن باید واحدهایی را که نماینده نیروهای نظامی و غیرنظامی هستند مدیریت کند. واحدهای غیرنظامی را می توان برای یافتن شهرهای جدید، بهبود زمین و گسترش دین آموزش داد، در حالی که واحدهای نظامی می توانند برای کنترل تمدن های دیگر وارد نبرد شوند. بازیکن کنترل تولید در شهرهای خود را برای تولید واحدها و ساختمان های جدید، درگیر دیپلماسی با تمدن های دیگر در بازی می کند و رشد فناوری، فرهنگ، تامین غذا و اقتصاد را هدایت می کند. بازیکن زمانی بازی را به پایان می رساند که شرط برنده برآورده شود. شرایط پیروزی شامل تسلط بر کل جهان به زور، متقاعد کردن تمدن های دیگر برای به رسمیت شناختن یک بازیکن به عنوان رهبر از طریق دیپلماسی، یا نفوذ در تمام تمدن ها از طریق گردشگری، یا برنده شدن در مسابقه فضایی برای ساختن یک مستعمره فضایی در سیاره ای نزدیک است.

2 2

هوش مصنوعی (AI) در بازی Civilization V برای قدرت بخشیدن به یک تمدن در چهار سطح طراحی شده است: هوش مصنوعی تاکتیکی واحدهای فردی را کنترل می کند. هوش مصنوعی عملیاتی کل جبهه جنگ را زیر نظر دارد. هوش مصنوعی استراتژیک کل امپراتوری را اداره می کند. و هوش مصنوعی استراتژیک عالی اهداف بلندمدت را تعیین می کند و نحوه برنده شدن در بازی را تعیین می کند. چهار سطح هوش مصنوعی یکدیگر را تکمیل می کنند تا رفتارهای هوش مصنوعی روان و پیچیده را امکان پذیر کنند، که از بازی به بازی دیگر متفاوت است. هر رهبر کنترل شده با هوش مصنوعی شخصیت منحصر به فردی دارد که با مجموعه ای از مراحل در مقیاس ده درجه ای تعریف می شود. با این حال، مقادیر ممکن است در هر بازی کمی متفاوت باشد. 26 مرحله وجود دارد که در دسته بندی هایی از جمله رشد، گسترش، استراتژی گسترده، ترجیحات نظامی، توانبخشی دریایی، رشد دریایی و ترجیحات توسعه گروه بندی می شوند.

در این سری از بازی Civilization V، با معرفی مکانیک های گیم پلی جدید شبکه مربعی تمدن های جهان با یک شبکه شش ضلعی جایگزین شده است. علاوه بر این، هر کاشی شش گوش می تواند تنها یک واحد نظامی و یک واحد غیرنظامی را در یک زمان در خود جای دهد. در تلاش برای ارزشمندتر کردن واحدهای فردی برای بازیکن (در مقایسه با بازی‌های قبلی این سری)، تولید و کسب تجربه بیشتر از شکست دادن واحدهای دشمن طول می‌کشد. در سطوح خاص، این تجربه را می توان با ارتقاها مبادله کرد که پاداش های مختلفی برای افزایش اثربخشی شما یا بهبود چشمگیر ارائه می دهد. اگر واحدها در نبرد شکست بخورند نابود نمی شوند. از طرف دیگر واحدها می توانند آسیب جزئی داشته باشند که بسته به نوع، مکان، و ارتقاء خریداری شده با سرعت های مختلف قابل جبران است.

4 3

واحدهای ویژه “Great Person” هنوز در این بازی حضور دارند و پاداش های ویژه ای را برای تمدنی که آنها را به وجود آورده است ارائه می دهند. به عنوان مثال، یک ژنرال بزرگ می تواند یک “قلعه” ایجاد کند (یک قلعه قدرتمند با توانایی آسیب رساندن به واحدهای دشمن در نزدیکی) یا به طور منفعلانه قدرت رزمی واحدهای دوست را افزایش دهد. بسیاری از افراد بزرگ جوایزی را دریافت می کنند که مربوط به توانایی خاص یک تمدن است. به عنوان مثال، یکی از قابلیت های ویژه تمدن مغولستان افزایش نرخ جابجایی ژنرال ها از 2 به 5 و تغییر نام آنها به “خان” است. به عبارتی هر تمدن قابلیت های خاص خود را دارد به عنوان مثال تمدن چین امپراتوران قدرتمند و ایران جنگجویان خوبی نسبت به باقی اقوام دارد. اگر به بازی های استراتژیک علاقه دارید باید پیشنهاد می کنم بازی Civilization V را از گیمباتو دانلود و امتحان کنید.

5 3

ویژگی های کلیدی بازی Civilization V

گرافیک و صدا گذاری عالی:گرافیک‌های فوق‌العاده واقع‌گرایانه مناظر سرسبزی را برای شما به نمایش می‌گذارد تا بتوانید خودتان به کاوش و مبارزه بپردازید.
تنوع فرهنگ و ارائه خصوصیات هر فرهنگ
سازگاری گسترده با سیستم‌های مختلف، از دسکتاپ‌های سطح بالا گرفته تا بسیاری از لپ‌تاپ‌ها.
ویژگی‌های کاملاً جدید: شبکه جدید بازی مبتنی بر شش ضلعی، استراتژی‌های جدید و هیجان‌انگیزی را برای ساخت و مبارزه باز می‌کند.
شهر-دولت ها به منبع جدیدی در میدان نبرد دیپلماتیک شما تبدیل می شوند. سیستم دیپلماسی پیشرفته این بازی به شما امکان می دهد با رهبران مختلف بصورت کاملاً تعاملی مذاکره کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید