logo.gamebato

دانلود بازی Amnesia: The Dark Descent برای کامپیوتر

بازی Amnesia: The Dark Descent در ژانر ترسناک و از دید اول شخص جریان دارد. داستان روایت شخصی به نام دانیل است که در قله ای تاریک و مخوف محبوس شده و باید بدون هیچگونه سلاحی و صرفا با فرار و پنهان شدن از شر هیولاها خلاص شود.
امتیاز:
3.9/5
بازی Amnesia: The Dark Descent در ژانر ترسناک و از دید اول شخص جریان دارد. داستان روایت شخصی به نام دانیل است که در قله ای تاریک و مخوف محبوس شده و باید بدون هیچگونه سلاحی و صرفا با فرار و پنهان شدن از شر هیولاها خلاص شود.

اولین سری از بازی های ترسناک و هیجان انگیز Amnesia در سال 2010 برای ویندوز و توسط تیم Frictional Games منتشر شد. این بازی توجه گیمرها را به خود جلب کرده و همین امر موجب شد تا استدیو فریکشینال گیمز سری جدید را با عنوان Amnesia: The Dark Descent به صورت انحصاری برای پی سی توسعه و منتشر کنند. بازی برای سیستم عامل های Microsoft Windows، Mac OS X و Linux، در سال 2016 برای پلتفرم پلی استیشن 4 و در سال 2018 برای ایکس باکس منتشر شد. این بازی در ژانر ترسناک و از دید اول شخص جریان دارد. این بازی ترسناک به خوبی مورد استقبال قرار گرفت و دو جایزه از جشنواره بازی‌ های مستقل و نقدهای مثبت متعدد کسب کرد.

Amnesia The Dark Descent 1

خط داستانی بازی فراموشی : نزول تاریکی روایتی از شخصی به نام دانیل می باشد که در عمارتی مخوف محبوس شده و گیمر باید به او کمک کند تا از این مهلکه فرار کند و جان خود را نجات دهد. دانیل در حال کاوش در قلعه ای تاریک و پیشگویی به نام برننبورگ است، در حالی که سعی می کند با اجتناب از هیولاها و رویدادهای ناراحت کننده، سلامت عقل خود را حفظ کند. ویژگی جالبی که در این بازی وجود دارد اینکه دانیل هیچگونه سلاحی در اختیار ندارد. او باید با فرار کردن و پنهان شدن خود را از دست هیولاها نجات دهد. این بازی ترس واقعی را به شما انتقال می دهد و نفس شما را حبس می کند. بازیکن در این گیم تجربه ای از ترس واقعی خواهد داشت, چرا که هیچ سلاحی در دسترس ندارد و باید با دست خالی خود را از شر هیولاها خلاص کند.

گیم‌ پلی تعامل جسم فیزیکی مورد استفاده در سری Penumbra را حفظ می‌ کند و امکان پازل‌ های مبتنی بر فیزیک و تعاملاتی مانند باز کردن درها و تعمیر ماشین‌ ها را فراهم می‌کند. در جریان بازی اقلام کوچکتر را می توان در منوی موجودی ذخیره کرد، در حالی که اشیاء بزرگتر را می توان با نگه داشتن دکمه ماوس و فشار دادن یا کشیدن ماوس بالا برد. اشیایی مانند درها یا اهرم ها را می توان با استفاده از ماوس به گونه ای دستکاری کرد که حرکت شی مذکور را تقلید کند. سطح دشواری بازی را می توان قبل از شروع آن تنظیم کرد، اما پس از شروع بازی نمی توان آن را دوباره تنظیم کرد.

Amnesia The Dark Descent 2

در بازی Amnesia: The Dark Descent علاوه بر یک شاخص سلامت یعنی عقل دانیل باید مدیریت شود، که حول محور “ترس از تاریکی” متمرکز شود. به گفته طراح بازی توماس گریپ، “این ایده اساساً این بود که تاریکی خود باید یک دشمن باشد. بازی در غارها و راهروهای ترسناک و تاریک جریان دارد و همین باعث می شود که ترس و هیجان بیشتری در فضای بازی حاکم شود. بازیکن نیاید به مدت طولانی در تاریکی بماند. سلامت عقل با ماندن طولانی مدت در تاریکی، مشاهده رویدادهای ناراحت کننده یا نگاه مستقیم به هیولاها کاهش می یابد. سلامت عقل کم باعث توهمات بینایی و شنوایی و افزایش شانس جذب هیولاها می شود، در حالی که تخلیه کامل آن منجر به کاهش موقت تحرک یا مرگ در مراحل بالاتر می شود. منابع نوری به بازیابی سلامت عقل کمک می‌کنند، و اگر هیچ کدام در دسترس نباشد، دانیل ممکن است از جعبه‌ های چوبی برای مشتعل کردن شمع‌ ها و مشعل‌ ها یا استفاده از فانوس نفت‌ سوز استفاده کند. با این حال، تعداد جعبه‌ ها و مقدار روغن موجود هر دو محدود هستند، حتی در سختی‌ های بالاتر. پس باید به نکات در حین بازی توجه کنید. اگر می خواهید ترس واقعی را تجربه کنید و هر لحظه از بازی با شوک و اتفاق های ترسناک روبرو شوید, گیمباتو بازی Amnesia: The Dark Descent را به شما پیشنهاد می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید